Med ett pris på 4407 kronor är MSW 40 Black Polished ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 40 Black Polished är 34 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MSW 40 Black Polished 20" i sin webbshop för 4407 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 407 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
MSW 40 Gloss Gun Metal, 20"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
40 Black Polished 20" från MSW med 8.5" bredd och ET på 31 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
MSW 40 Black Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 38 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MSW 40 Van Gloss Black är 16" och har en bultcirkel på 5/120.