MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 42 Gloss Black Polished 17" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 42 Gloss Black Polished har en bredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2219 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 219 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 42 Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 17"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter 42 Gloss Black.
42 Black/Polished från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/120.
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 42 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MSW 42 Black är 17" och har en bultcirkel på 6/120.