En snygg fälg på 19" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 27T Gloss Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10.5" passar. Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Denna variant av 27T Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 64.1 mm. En uppsättning MSW 27T Gloss Black kan bli din för endast 2323 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 323 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 27T Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Fälg från MSW på 19" med modellnamnet 27T Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10.5" och ET-måttet är 45 mm.
MSW 27T Gloss Gunmetal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 45.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW 27T Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
27T Gloss Black från MSW är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.