En snygg fälg på 17" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 72 Gloss Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 72 Gloss Black Machined Face har en fälgbredd på 7". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 72 Gloss Black Machined Face är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. MSW 72 Gloss Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MSW 72 Gloss Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 667 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 72 Gloss Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
MSW 72 Gloss Black Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
72 Gloss Black Machined Face från MSW är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
73 Gloss Gun Metal Machined Face från MSW. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
18"-fälg av modellen 73 Gloss Gun Metal Machined Face från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 29 mm.