Denna 16"-fälg från MSW har modellnamnet 40 Van Gloss Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 160 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet för MSW 40 Van Gloss Black är 55 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 40 Van Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2805 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 805 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Van Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
40 Van Gloss Black Polished 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
MSW 40 Van Gloss Gunmetal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 55.
16"-fälg från MSW av modellen 48 Van Black Polished. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.
16"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 60 mm.