Fury FF Gloss Grey 20" är en snygg fälg som tillverkas av Nitro. Fälgbredden för denna variant av Nitro Fury FF Gloss Grey är 9". Nitro Fury FF Gloss Grey fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.3 mm. BytHjul säljer idag Nitro Fury FF Gloss Grey för 3608 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 608 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Fury FF Gloss Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Nitro Fury FF G.Grey 21" från Nitro med 9" bredd och ET på 29 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Nitro Fury FF G.Grey 21" från Nitro med 10" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
20"-fälg av modellen Fury FF Gloss Grey från Nitro. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 42 mm.
Fury FF Gloss Grey från Nitro är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.