Med ett pris på 3506 kronor är Nitro Throne FF Gloss Black ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Nitro Throne FF Gloss Black är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Nitro Throne FF Gloss Black är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.3 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Nitro Throne FF Gloss Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 506 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Throne FF Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Throne FF Gloss Black från Nitro. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Throne FF Gloss Black från Nitro. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Nitro Throne FF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.
Throne FF Black från Nitro. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.