Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Nitro Apex FF Bronze vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Denna variant av Apex FF Bronze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Centrumhålet är 65 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Nitro Apex FF Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3683 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 683 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Apex FF Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 65 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. Nitro Apex FF Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. Nitro Apex FF Bronze är 21" och har en bultcirkel på 5/108.
Apex FF Grey 21" från Nitro med 8" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Nitro Apex FF Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.