Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter Sting FF Silver och den tillverkas av Nitro. Bredden på denna fälg är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Denna variant av Sting FF Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Detta är en fälg med 63.3 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Nitro Sting FF Silver för 2673 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Sting FF Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från Nitro på 19" med modellnamnet Sting FF Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 42 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Nitro Sting FF Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Fälg från Nitro på 19" med modellnamnet Sting FF Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 53 mm.
19"-fälg från Nitro av modellen Sting FF Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 53 mm.