Nitro Sting FF Silver är en fälg på 19" från Nitro. Fälgbredden för denna variant av Nitro Sting FF Silver är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på Nitro Sting FF Silver är 65.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Nitro Sting FF Silver 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Sting FF Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Sting FF Silver från Nitro är en fälg på 19" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Sting FF Gloss Black 19" från Nitro med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Fälg från Nitro på 18" med modellnamnet Sting FF Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.
20"-fälg av modellen Sting FF Gloss Black från Nitro. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 38 mm.