Volcano Gloss Gunmetal 20" är en snygg fälg som tillverkas av Nitro. Fälgens bredd är 9". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Nitro Volcano Gloss Gunmetal är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Nitro Volcano Gloss Gunmetal 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 310 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Volcano Gloss Gunmetal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Nitro Nitro Fury FF G.Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.
Throne FF Gloss Black från Nitro. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
SR Volcano Grey Diam Cut från BBS. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Nitro Nitro Aero FF G.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.