Nitro Sting FF Gloss Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Nitro. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Nitro Sting FF Gloss Black har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Nitro Sting FF Gloss Black är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2427 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 427 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Sting FF Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Sting FF Gloss Black från Nitro är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Sting FF Gloss Black från Nitro. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Sting FF Gloss Black 20" från Nitro med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Sting FF Gloss Black från Nitro är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.