Nitro Sting FF Gloss Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Nitro. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Nitro Sting FF Gloss Black har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Nitro Sting FF Gloss Black är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2723 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 723 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Sting FF Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Nitro Nitro Sting FF G.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 45.
Sting FF Gloss Black från Nitro är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Sting FF Gloss Black från Nitro. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Nitro Sting FF Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.