Apex FF Bronze 21" är en snygg fälg som tillverkas av Nitro. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Nitro Apex FF Bronze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73 mm. En uppsättning Nitro Apex FF Bronze kan bli din för endast 3707 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 707 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Apex FF Bronze |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Apex FF Bronze från Nitro. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
21"-fälg från Nitro av modellen Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 21" och ET-måttet 45 mm.
Fälg från Nitro på 21" med modellnamnet Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. Nitro Apex FF Bronze är 21" och har en bultcirkel på 5/108.