Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3600 kronorsklassen. Fälgen heter Alpha FF Gloss Black Polished och den tillverkas av Nitro. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Nitro Alpha FF Gloss Black Polished har en bredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 43 mm. Nitro Alpha FF Gloss Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 63.3 mm. En uppsättning Nitro Alpha FF Gloss Black Polished kan bli din för endast 3597 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 597 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Alpha FF Gloss Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. Nitro Alpha FF Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
Alpha FF Gloss Black Polished från Nitro. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Nitro Alpha FF Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
Alpha FF Gloss Black Polished 20" från Nitro med 9.5" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.