Apex FF Grey 20" är en snygg fälg som tillverkas av Nitro. Nitro Apex FF Grey har en fälgbredd som är 10.5". Nitro Apex FF Grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72 mm stort. BytHjul säljer idag Nitro Apex FF Grey för 3693 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 693 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Apex FF Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72 mm |
Apex FF Grey från Nitro. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från Nitro på 20" med modellnamnet Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 38 mm.
20"-fälg från Nitro av modellen Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 25 mm.
Fälg från Nitro på 19" med modellnamnet Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.