Detta är en Nitro-fälg av modellen Apex FF Grey. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Fälgens bredd är 10". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Nitro Apex FF Grey är 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Detta är en fälg med 63 mm stort navhål. Apex FF Grey 21" är en snygg fälg för 3835 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 835 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Apex FF Grey |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63 mm |
Nitro Apex FF Grey, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
Denna 21"-fälg från Nitro har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Apex FF Grey.
21"-fälg från Nitro av modellen Apex FF Grey. Bultcirkeln är 5/120, bredden 21" och ET-måttet 35 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Nitro Apex FF Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/120.