En snygg fälg på 20" från Nitro. Denna modell har Nitro valt att kalla för Aero FF D.Slv. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 32 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66 mm. BytHjul säljer idag Nitro Aero FF D.Slv för 3118 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 118 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Aero FF D.Slv |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
Nitro Aero FF G.Blk från Nitro. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Nitro Aero FF G.Blk från Nitro. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Nitro Aero FF G.Blk från Nitro. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Fälg från Nitro på 20" med modellnamnet Nitro Aero FF G.Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10" och ET-måttet är 49 mm.