Om du letar efter bra 21"-fälgar kan Nitro Momentum FF Black vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Nitro Momentum FF Black har en bredd på 9.5". Nitro Momentum FF Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 55 mm. Navhålet på Nitro Momentum FF Black är 71 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Nitro Momentum FF Black 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 753 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Momentum FF Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 71 mm |
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. Nitro Momentum FF Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Momentum FF Black från Nitro är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 60 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Momentum FF Black 21" från Nitro med 9.5" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Fälg från Nitro på 21" med modellnamnet Momentum FF Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 27 mm.