Momentum FF Black 21" är en snygg fälg som tillverkas av Nitro. Bredden på denna fälg är 11". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 46 mm. Centrumhålet är 71 mm stort. BytHjul säljer idag Nitro Momentum FF Black för 3623 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 623 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Nitro |
|---|---|
| Modell | Momentum FF Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 71 mm |
21"-fälg av modellen Momentum FF Black från Nitro. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 56 mm.
Momentum FF Black 21" från Nitro med 9.5" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
21"-fälg från Nitro av modellen Momentum FF Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 45 mm.
Momentum FF Black 21" från Nitro med 8.5" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.