En snygg fälg på 17" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Alleggerita HLT Gloss Black. Fälgbredden för denna variant av OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 4 hål för bultar.
Denna variant av Alleggerita HLT Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. Denna fälg har ett navhål som är 68 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning OZ Alleggerita HLT Gloss Black kan bli din för endast 6952 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 952 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Alleggerita HLT Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 68 mm |
17"-fälg från OZ av modellen Alleggerita HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 17" och ET-måttet 37 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
Alleggerita HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Alleggerita HLT Gloss Black 18" från OZ med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.