Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4300 kronorsklassen. Fälgen heter Rally Racing White och den tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 4/108, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 25 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 75.1 mm. OZ Rally Racing White kan du köpa från BytHjul för endast 4268 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 268 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing White |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
17"-fälg från OZ av modellen Rally Racing White Red Lettering. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 25 mm.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Rally Racing White Red Lettering 17" från OZ med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.