Superturismo GT Matt Black Red Lettering 14" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 15 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Du hittar mer information om OZ Superturismo GT Matt Black Red Lettering genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 683 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo GT Matt Black Red Lettering |
| Diameter | 14" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
17"-fälg från OZ av modellen Superturismo GT Matt Black Red Lettering. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 25 mm.
18"-fälg av modellen Superturismo GT Matt Black Red Lettering från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 20 mm.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Superturismo GT Matt Black Red Lettering.
17"-fälg av modellen Superturismo GT Matt Black Red Lettering från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 41 mm.