Detta är en OZ-fälg av modellen Rally Racing White Red Lettering. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". OZ Rally Racing White Red Lettering har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 98 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/98.
Denna variant av Rally Racing White Red Lettering kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 58.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning OZ Rally Racing White Red Lettering kan bli din för endast 3249 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing White Red Lettering |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 4/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. Bultcirkeln är 5/98, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering. Bultcirkeln är 5/98, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7" och ET-måttet är 35 mm.
17"-fälg av modellen Rally Racing White Red Lettering från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 30 mm.