OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Ultraleggera Gold 17" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av OZ Ultraleggera Gold är 8". OZ Ultraleggera Gold fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 5/100).
Inpressningsdjupet för OZ Ultraleggera Gold är 48 mm. Centrumhålet är 68 mm stort. OZ Ultraleggera Gold är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Ultraleggera Gold från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 009 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Gold |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 68 mm |
18"-fälg från OZ av modellen OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Bultcirkeln är 5/100, bredden 18" och ET-måttet 48 mm.
18"-fälg av modellen Ultraleggera Gold från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 48 mm.
OZ Ultraleggera Gold är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/100.