En snygg fälg på 17" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Ultraleggera Matt Bronze. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 68 mm. BytHjul säljer idag OZ Ultraleggera Matt Bronze för 4519 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 519 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Matt Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 68 mm |
OZ Ultraleggera Matt Black, 17"-fälg, 8" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
17"-fälg av modellen Ultraleggera Crystal Titanium från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
17"-fälg från OZ av modellen Ultraleggera Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
Ultraleggera Matt Bronze från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.