OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Ultraleggera Matt Black 17" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Ultraleggera Matt Black har en bredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Denna variant av Ultraleggera Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Centrumhålet på denna fälg är 68 mm stort. OZ Ultraleggera Matt Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Ultraleggera Matt Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 727 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 68 mm |
OZ Ultraleggera Gold är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
Ultraleggera Matt Silver från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Ultraleggera Crystal Titanium från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
18"-fälg av modellen Ultraleggera Gold från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 48 mm.