OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Ultraleggera Matt Silver 18" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av OZ Ultraleggera Matt Silver är 8". OZ Ultraleggera Matt Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 5/100).
Inpressningsdjupet för OZ Ultraleggera Matt Silver är 48 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 68 mm. OZ Ultraleggera Matt Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Ultraleggera Matt Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 453 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Matt Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 68 mm |
Ultraleggera Crystal Titanium från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
18"-fälg av modellen Ultraleggera Gold från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 48 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. OZ Ultraleggera Matt Black är 17" och har en bultcirkel på 5/100.
OZ Ultraleggera Gold är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.