OZ Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering är en fälg på 20" från OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 75 mm stort. OZ Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 450 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 75 mm |
20"-fälg av modellen Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
20"-fälg från OZ av modellen Superturismo Dakar Matt Gun Metal Silver Lettering. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
Superturismo Dakar Matt Black Silver Lettering från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 5/112.
OZ Superturismo Dakar Matt Silver Black Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.