Med ett pris på 5043 kronor är OZ Hyper GT HLT Gun Metal ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 110 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/110.
Fälgens ET-mått är 38 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Hyper GT HLT Gun Metal från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 043 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT HLT Gun Metal |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Hyper GT HLT Gun Metal.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. OZ Hyper GT Gun Metal är 19" och har en bultcirkel på 5/110.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
18"-fälg från OZ av modellen Hyper GT HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/100, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.