OZ Leggera HLT Gloss Black är en fälg på 20" från OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Leggera HLT Gloss Black har en fälgbredd på 9". Med en cirkeldiameter på 110 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/110.
Fälgens ET-mått är 31 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 8949 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 949 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Leggera HLT Gloss Black 19" från OZ med 9" bredd och ET på 34 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
20"-fälg av modellen MSW82 Matt Gun Metal från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 31 mm.
20"-fälg av modellen MSW82 Matt Gun Metal Machined Face från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 31 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 31 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face.