Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7600 kronorsklassen. Fälgen heter Leggera HLT Black och den tillverkas av OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Leggera HLT Black har en fälgbredd på 9". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 25 mm. OZ Leggera HLT Black har ett centrumhål (navhål) på 75.1 mm. Leggera HLT Black 19" är en snygg fälg för 7550 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 550 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
OZ Leggera HLT Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 30.
Fälg från OZ på 19" med modellnamnet Leggera HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 42 mm.
Leggera HLT Gun Metal från OZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.