Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 20 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 75.1 mm stort. OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" är en snygg fälg för 8740 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 740 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 24.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" från OZ med 9" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.