Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10000 kronorsklassen. Fälgen heter Ultraleggera HLT Gloss Black och den tillverkas av OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 47 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Ultraleggera HLT Gloss Black 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 973 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Ultraleggera HLT CL Matt Black. Bultcirkeln är 1/130, bredden 12" och ET-måttet är 47 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Ultraleggera HLT Gloss Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Ultraleggera HLT Matt Black 19" från OZ med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
OZ Ultraleggera HLT Matt Black, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.