Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8400 kronorsklassen. Fälgen heter Gran Tourismo HLT Grey Polished och den tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet för OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 75.1 mm. En uppsättning OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished kan bli din för endast 8349 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 349 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Gran Tourismo HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 35 mm.
20"-fälg från OZ av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 25 mm.
20"-fälg från OZ av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 25 mm.
20"-fälg av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.