OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Italia 150 Shiny Black 19" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av OZ Italia 150 Shiny Black är 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 48 mm. Centrumhålet är 75 mm stort. BytHjul säljer OZ Italia 150 Shiny Black 19" i sin webbshop för 6311 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 311 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Italia 150 Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 75 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. OZ Italia 150 Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Italia 150 Shiny Black.
OZ Italia 150 Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
18"-fälg från OZ av modellen Italia 150 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 29 mm.