Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10600 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper GT HLT Gun Metal och den tillverkas av OZ. Bredden på denna fälg är 11". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hyper GT HLT Gun Metal är 55 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal har ett centrumhål (navhål) på 75 mm. BytHjul säljer OZ Hyper GT HLT Gun Metal 20" i sin webbshop för 10592 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 592 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT HLT Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 75 mm |
Hyper GT HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Hyper GT HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
OZ Hyper GT HLT Gun Metal, 20"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 33 mm.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Hyper GT HLT Gun Metal.