OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" är inget undantag. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk har en fälgbredd som är 10". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 32 mm. Detta är en fälg med 75.1 mm stort navhål. OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" är en snygg fälg för 8315 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 315 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk, 19"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 32 mm.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.