OZ Ultraleggera HLT Matt Black är en fälg på 20" från OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Ultraleggera HLT Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 79 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Ultraleggera HLT Matt Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera HLT Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 79 mm |
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
OZ Ultraleggera HLT Matt Black, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
OZ Ultraleggera HLT Matt Black, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.