Hyper GT HLT Gun Metal 20" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av Hyper GT HLT Gun Metal kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 32 mm. Denna variant av Hyper GT HLT Gun Metal har ett navhål/centrumhål som är 75 mm stort. BytHjul säljer OZ Hyper GT HLT Gun Metal 20" i sin webbshop för 9522 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 522 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT HLT Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 75 mm |
OZ Hyper GT HLT Gun Metal, 20"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
OZ Hyper GT HLT Gun Metal, 20"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
20"-fälg av modellen Hyper GT HLT Gun Metal från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 20" och har en bultcirkel på 5/120.