Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10200 kronorsklassen. Fälgen heter Leggera HLT Gloss Black och den tillverkas av OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Leggera HLT Gloss Black har en fälgbredd på 9.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 22 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 75.1 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Leggera HLT Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 184 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
16"-fälg av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip 16" från Infiny med 7" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip, 15"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.