OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering är en fälg på 18" från OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering har ett centrumhål (navhål) på 66.5 mm. En uppsättning OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering kan bli din för endast 5859 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 859 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering 18" från OZ med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
OZ OZ Rally Racing Van D.Gra är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 56.
18"-fälg av modellen Rally Racing Van Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 56 mm.