OZ Hyper GT Gun Metal är en fälg på 17" från OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Hyper GT Gun Metal har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 41 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer OZ Hyper GT Gun Metal 17" i sin webbshop för 5043 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 043 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT Gun Metal |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Hyper GT HLT Gun Metal 20" från OZ med 9.5" bredd och ET på 41 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
17"-fälg från OZ av modellen Hyper GT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
Hyper GT Gun Metal från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
OZ Hyper GT HLT Gun Metal, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.