En snygg fälg på 19" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Superturismo Evo. Denna fälg är 8.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna variant av Superturismo Evo kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Centrumhålet är 75.1 mm stort. Superturismo Evo 19" är en snygg fälg för 8380 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 380 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Evo |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
19"-fälg från OZ av modellen OZ Superturismo Evoluzione G.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 44 mm.
OZ Superturismo LM Matt Gun Metal Silver Lettering, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. OZ Superturismo LM Matt Black Silver Lettering är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.