Gran Tourismo HLT Grey Polished 20" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 20 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 75.1 mm. Gran Tourismo HLT Grey Polished 20" är en snygg fälg för 8385 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 385 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Gran Tourismo HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
20"-fälg från OZ av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 25 mm.
OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 35 mm.
20"-fälg från OZ av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 25 mm.