Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8400 kronorsklassen. Fälgen heter Gran Tourismo HLT Grey Polished och den tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 75.1 mm. OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 326 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Gran Tourismo HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
20"-fälg av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Gran Tourismo HLT Grey Polished från OZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 28 mm.