OZ Leggera HLT Gun Metal är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 75 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 6326 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 326 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
Leggera HLT Gun Metal från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Leggera HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
OZ Leggera HLT Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.
18"-fälg av modellen Leggera HLT Gun Metal från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.