Challenge HLT Matt Black White Lettering 18" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. OZ Challenge HLT Matt Black White Lettering fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Denna variant av Challenge HLT Matt Black White Lettering kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.1 mm. BytHjul säljer idag OZ Challenge HLT Matt Black White Lettering för 6208 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 208 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Challenge HLT Matt Black White Lettering |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
18"-fälg från OZ av modellen Challenge HLT Matt Black White Lettering. Bultcirkeln är 6/114.3, bredden 18" och ET-måttet 65 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. OZ Challenge HLT Matt Black White Lettering är 18" och har en bultcirkel på 6/114.3.
OZ Challenge HLT CL Matt Black White Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 1 bultar. 11" bredd och ET 45.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Challenge HLT Matt Black White Lettering.