Ultraleggera Crystal Titanium 18" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Ultraleggera Crystal Titanium har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna variant av Ultraleggera Crystal Titanium har ett navhål/centrumhål som är 75 mm stort. Ultraleggera Crystal Titanium 18" är en snygg fälg för 6276 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 276 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Crystal Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 75 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. OZ Ultraleggera Crystal Titanium är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Ultraleggera Crystal Titanium.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Ultraleggera Crystal Titanium.
17"-fälg av modellen Ultraleggera Crystal Titanium från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.