En snygg fälg på 18" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Alleggerita HLT Gloss Black. Fälgens bredd är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet för OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 55 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75 mm stort. BytHjul säljer idag OZ Alleggerita HLT Gloss Black för 8758 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 758 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Alleggerita HLT Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 75 mm |
17"-fälg av modellen Alleggerita HLT Gloss Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Alleggerita HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 40 mm.
OZ Alleggerita HLT Gloss Black, 18"-fälg, 8.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 53 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 16" och har en bultcirkel på 4/100.