OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Hyper GT HLT Gun Metal 18" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Hyper GT HLT Gun Metal har en bredd på 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 48 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal har ett centrumhål (navhål) på 75 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper GT HLT Gun Metal. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6039 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 039 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT HLT Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 75 mm |
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Hyper GT HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
Hyper GT HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Hyper GT HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 20" och har en bultcirkel på 5/112.